Rybářský kroužek

 

Rybářský kroužek

 PS MRS Svratka

Každý máme nějaký sen. Pro některé je tou největší touhou stát se rybářem. Ať už k tomuto přání dotyčného přivedli rodiče, kamarádi, literatura nebo filmy s rybářskou tematikou, je nutné vědět, že rybářem se člověk nerodí, ale stává. Nikdo z nás se nenarodil s prutem v ruce a všichni jsme museli projít dlouhou cestou, než jsme poprvé nahodili.

Abychom mladým rybářům tuto cestu ulehčili,budeme  i v roce 2023 provozovat rybářský kroužek.

Kroužek je určený  pro děti školního věku,jak pro ty které již rybářské zkoušky složily, tak i pro nerybáře, kteří kroužek zakončí zkouškami pro získání svého prvního rybářského lístku.

Cílem rybářského kroužku je naučit děti správnému chování v přírodě, poznávání ryb, rostlin a živočichů kolem vody a různé techniky rybolovu. Výuka bude probíhat jak teoretickou, tak  praktickou částí. Schůzky budou vždy 1 měsíčně(ve čtvrtek) v rybářské budově u rybníka ve Svratce případně i na jiných našich revírech.Kroužek začíná od dubna kvůli umožnění lovu na pstruhovém revíru.Datum a čas bude vždy rodičům sdělen telefonicky s časovým předstihem. V případě zájmu prosíme rodiče dětí, aby nás kontaktovali na tel:  Marek Straka: 721 677 128  nebo email kapral32@seznam.cz či  formou sms :Jméno dítěte/rodiče a adresa. Kroužek bude otevřen v případě dostatečného počtu přihlášených.

Neexistuje žádná příručka ani přesný návod, který by prozradil, jak se stát dobrým rybářem. Vždy záleží na počasí, náladě ryb, místě a tak trochu i na tom pověstném rybářském štěstíčku. Postupně získáváte zkušenosti, najdete si své metody, které Vám budou vyhovovat, ale nikdy nezapomínejte ani na to, že jste v přírodě, která si zaslouží vaši úctu, slušné chování a ochranu.